Oświadczenie w sprawie szczepień ochronnych przeciwko COVID-19

defensoriuris

 

Stowarzyszenie Adwokackie “Defensor Iuris” w pierwszej kolejności wyraża pełne poparcie dla jak najszybszego szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 wszystkich osób, które wyrażą taką wolę.

Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, iż niektóre grupy zawodowe zostały przez Radę Ministrów zakwalifikowane do wcześniejszych szczepień.  W szczególności szczepieniami wcześniejszymi, zgodnie z decyzją, objęci zostali sędziowie oraz inne osoby zatrudnione w sądach. Powyższe działanie, oczywiście uznajemy za słuszne i w pełni uzasadnione, jednak wskazujemy,, że nie zostały uwzględnione w etapie  szczepień pozostałe grupy zawodowe związane z wymiarem sprawiedliwości, to jest:, adwokaci i aplikanci adwokaccy, radcowie prawni i aplikanci radcowscy, komornicy i asesorzy komorniczy, którzy w ramach wykonywanych obowiązków zawodowych pracują w warunkach sanitarnych tożsamych z warunkami pracy jak osoby w ramach tej grupy.

Poniżej treść oświadczenia:

 

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies