Opinia do projektu zmian KEA

defensoriuris

W odpowiedzi na zamieszczoną, na stronie internetowej Adwokatura.pl, informację o możliwości składania uwag oraz propozycji zmian do projektu zmian Kodeksu Etyki Adwokackiej, a także w nawiązaniu do znajdującej się tamże Uchwały nr 82/2020 Naczelnej Rady Adwokackiej z dnia 7 marca 2020 r., zgodnie z którą:

W wykonaniu uchwały Krajowego Zjazdu Adwokatury nr 26 z dnia 26 listopada 2016 roku Naczelna Rada Adwokacka przyjmuje, jako podstawę do debaty środowiskowej, w szczególności prowadzonej na Zgromadzeniach Izb, projekt Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu w kształcie stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały, zakreślając jednocześnie ostateczny termin konsultacji środowiskowych i zgłaszania wszelkich uwag najpóźniej do dnia 15 lipca 2020 roku.

[Dokument źródłowy: klik]

dnia 15 lipca 2020 r. nasze Stowarzyszenie przesłało opinię członka zwyczajnego adwokata Jerzego Grys do ww. projektu, której treść znajduje się w załączniku poniżej.

POBIERZ: OPINIA DO PROJEKTU ZMIAN KODEKSU ETYKI ADWOKACKIEJ

 

 

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies