Szkolenie: KRADZIEŻ (art. 12 § 2 k.k.)

defensoriuris

W czwartek, 20 sierpnia 2020 r., o godzinie 18:00 zapraszamy na kolejne szkolenie w ramach „Wakacyjnej akademii #DI”. Tym razem pod prawniczą lupę weźmiemy kradzież w kontekście – dodanego do Kodeksu karnego – art. 12 § 2.

Zostanie ono poprowadzone przez adwokat Ewę Marcjoniak, absolwentkę Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, która ukończyła aplikację sędziowską w okręgu Sądu Okręgowego w Warszawie, a następnie orzekała w pionie karnym. W latach 2007-2008 była członkiem Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych, od 2008 r. jest członkiem Warszawskiej Izby Adwokackiej, prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Warszawie. Jest szkoleniowce, wykładowczynią i autorką  licznych publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych. Od tego roku jest również członkiem zwyczajnym naszego Stowarzyszenia oraz Kierownikiem Zespołu wnioskowo – procesowego.
Pani mecenas podejmie się próby oceny skutków prawnokarnych obowiązywania przepisu art. 12 § 2 k.k. i traktowania sprawcy wykroczeń w sferze wymiaru kary i innych środków prawnokarnej reakcji tak jak sprawcę przestępstwa, mimo że sprawcą przestępstwa nie jest; zaprezentuje przegląd orzecznictwa sądów powszechnych w okresie półtorarocznego obowiązywania przepisu.

Zajęcia zostaną przeprowadzone za pośrednictwem platformy Zoom (nie ma zatem potrzeby instalowania programu) i co ważne, jest ono bezpłatne, a obecni otrzymają zaświadczenia uczestnictwa. Ilość miejsc jest ograniczona (100 osób), zaś pierwszeństwo w zapisach przysługuje członkom grupy DI na portalu społecznościowym Facebook (klik).

Formularz zgłoszeniowy znajdujący się na dole, należy przesłać do 17 sierpnia 2020 r. do godziny 18:00 na adres:

szkolenia@defensoriuris.pl

W odpowiedzi przesłane zostanie potwierdzenie uczestnictwa i link do szkolenia.

POBIERZ: Formularz zgłoszeniowy

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies