Porozmawiajmy o … procesie karnym z uznaniem Rzecznika Praw Obywatelskich

defensoriuris


Pismem z dnia 09 grudnia 2021 r. Rzecznik Praw Obywatelskich Prof. Marcin Wiącek zwrócił się do Wiceprezesa Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris” adwokat Anny Kątnik – Mania, wyrażając podziękowania i uznanie za zainicjowanie projektu „Porozmawiajmy o… procesie karnym”. Pan Rzecznik wskazał, iż podziela zapatrywania Pani Mecenas, że propagowanie wiedzy, dotyczącej istoty wprowadzania konkretnych rozwiązań do polskiego porządku prawnego ma walor edukacyjny i znacząco przyczyni się do zrozumienia i respektowania przez społeczeństwo obowiązujących przepisów.

Ponadto Pan Rzecznik zauważył, że kwestię ukształtowania postępowania karnego – odpowiadającego standardom konstytucyjnym – uważa za niezmiernie istotną. Z tego względu od początku kadencji kierował do władz ustawodawczych i wykonawczych postulaty wprowadzenia stosownych nowelizacji, między innymi, w odniesieniu do terminu na sporządzenie apelacji, czy dostępu do obrońcy w postępowaniu przyśpieszonym.

Wyrażono także przekonanie, że działania podejmowane przez Stowarzyszenie w tej formule nie pozostaną bez wpływu na stan wiedzy o prawie i treść stanowionych unormowań procesowych.

Całość pisma, zamieszczamy poniżej:

POBIERZ: II.510.1235.2021

Z naszej strony serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniom „IUSTITIA” oraz „Lex Super Omnia” za zaufanie i realizację projektu.

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies