Oświadczenie Zarządu w sprawie oddelegowania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia”

defensoriuris


Poniżej zamieszczamy oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris” w sprawie oddelegowania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia” (więcej także: klik).

POBIERZ .pdf: Oświadczenie Zarządu

 

 

 

 

 


Słupsk, dnia 18 stycznia 2021 r.

 

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU STOWARZYSZENIA ADWOKACKIEGO „DEFENSOR IURIS”

W SPRAWIE DELEGOWANIA PROKURATORÓW

DZIAŁAJĄCYCH W STOWARZYSZENIU PROKURATORÓW „LEX SUPER OMNIA”

Działając w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris”, w związku z powziętą informacją o delegowaniu grupy Prokuratorów działających w ramach Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia” do wykonywania czynności służbowych na terenie jednostek Prokuratury oddalonych od ich aktualnego miejsca pracy nawet o kilkaset kilometrów (np. z Warszawy do Śremu, z Poznania do Rzeszowa) na okres kilku miesięcy, wyrażamy zaniepokojenie tego rodzaju praktyką oraz liczymy na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. W naszym odczuciu bowiem, takie decyzje mogą zmierzać do zniechęcenia ww. osób do podejmowania jakichkolwiek aktywności na rzecz niezależności prokuratorów i wywołania tzw. efektu mrożącego u każdego z prokuratorów i asesorów prokuratorskich, którzy do takich działań chcieliby się przyłączyć.

Zwracamy się jednocześnie z apelem do przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych o baczne przyglądanie się przedmiotowym działaniom oraz wyrażenie symbolicznego poparcia dla niezależnych przedstawicieli Prokuratury, którzy swoją dzielną postawą gotowi są walczyć w interesie całego społeczeństwa, często kosztem pogorszenia własnej sytuacji osobistej i zawodowej.

Z naszej strony jesteśmy wdzięczni za walkę członków Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia” w obronie praworządności i wyrażamy wsparcie dla ich – jakże odważnej i niezwykle potrzebnej – działalności.

 

PREZES STOWARZYSZENIA ADWOKACKIEGO „DEFENSOR IURIS”

ADWOKAT KINGA DAGMARA SIADLAK

WICEPREZES STOWARZYSZENIA ADWOKACKIEGO „DEFENSOR IURIS”

ADWOKAT ANNA KĄTNIK – MANIA

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies