IV SPOTKANIE || Porozmawiajmy o … procesie karnym

defensoriuris

Zatruty owoc smakuje najlepiej ?

Już 04 stycznia 2022 r., o godzinie 20:00 czwarte z cyklu spotkań Porozmawiajmy o … procesie karnym, zatytułowane: „Zatruty owoc smakuje najlepiej ?”.Uczestnicy będą rozmawiać o tym, czy tzw. owoce zatrutego drzewa powinny stanowić element procesu karnego jako podstawa rozstrzygania o sprawstwie podejrzanego (oskarżonego), a także o tym:

  • jak prawnicy – praktycy oceniają dowody pozyskane za pośrednictwem Pegasusa ? Czy proces karny jest w ogóle przygotowany do badania sposobu pozyskiwania informacji przy zastosowaniu Pegasusa ?
  • czy dowody, które nie są pozyskane nielegalne, ale budzą wątpliwości co do sposobu ich pozyskania, np. przy użyciu podstępu, powinny być brane przez sąd ?
  • czy powinno się rozróżniać tajemnicę adwokacką od tajemnicy obrończej ?
Uczestnikami spotkania będą:
👤 SSR DR SEBASTIAN KOWALSKI
👤 PROK. DR DOMINIK MROZOWSKI
👤 ADW. KINGA DAGMARA SIADLAK
oraz
👤 Gość specjalny: SSO DARIUSZ MAZUR
👤 Prowadząca: ADW. ANNA KĄTNIK – MANIA

🔔 Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1vc4PEoNE

POROZMAWIAJMY O … PROCESIE KARNYM to cykliczne spotkania, transmitowane online na żywo, podczas których członkowie stowarzyszeń zrzeszających przedstawicieli trzech zawodów prawniczych (tj. sędziów 🟣, prokuratorów 🔴 i adwokatów 🟢) – Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA”, Stowarzyszenia Prokuratorów „LEX SUPER OMNIA” oraz Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris” – będą wymieniać się spostrzeżeniami dotyczącymi poszczególnych zagadnień związanych z postępowaniem karnym. || Więcej

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies