I SPOTKANIE || Porozmawiajmy o … procesie karnym

defensoriuris

Polski model postępowania karnego – czy istnieje ?

 

 

Już 12 października 2021 r., o godzinie 20:00 pierwsze z cyklu spotkań Porozmawiajmy o … procesie karnym. Pierwsze z nich zatytułowane „Polski model postępowania karnego – czy istnieje?” będzie dotyczyło m. in. tego:
  • jak obecnie wygląda postępowanie karne na poszczególnych jego etapach, na kim i jakie obowiązki spoczywają, a jak powinno to wyglądać ?
  • czy model postępowania kontradyktoryjnego był ratunkiem dla polskiego procesu karnego ?
  • czy istnieją szanse na usprawnienie postępowania tak, aby: podejrzany miał prawo do sprawnego, bez zbędnej zwłoki, przeprowadzenia i zamknięcia postępowania przygotowawczego, a następnie przed sądem, po skierowaniu aktu oskarżenia, aby uniknąć z jednej strony pozostawania latami w stanie niepewności jako podejrzany, a następnie w stanie oskarżenia, a jednocześnie pokrzywdzony nie miał poczucia bezkarności sprawcy ?
Uczestnikami spotkania będą:
👤 SSR Jakub Kościerzyński
👤 PROK. Aleksandra Antoniak – Drożdż
👤 ADW. Bartosz Kwiatkowski
oraz
👤 Gość specjalny: SSO Piotr Gąciarek
👤 Prowadząca: ADW. Anna Kątnik – Mania
POROZMAWIAJMY O … PROCESIE KARNYM to cykliczne spotkania, transmitowane online na żywo, podczas których członkowie stowarzyszeń zrzeszających przedstawicieli trzech zawodów prawniczych (tj. sędziów 🟣, prokuratorów 🔴 i adwokatów 🟢) – Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA”, Stowarzyszenia Prokuratorów „LEX SUPER OMNIA” oraz Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris” – będą wymieniać się spostrzeżeniami dotyczącymi poszczególnych zagadnień związanych z postępowaniem karnym. || Więcej

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies