DEFENSORY 2020 – NOMINACJE

defensoriuris

Dnia 03 sierpnia 2020 r. oficjalnie ogłosiliśmy zakończenie pierwszego etapu naszego Plebiscytu „Defensory 2020”.

Serdecznie dziękujemy Państwu za nadesłane zgłoszenia, nie tylko za wskazanie konkretnych osób, ale także piękne uzasadnienia, które utwierdzają nas w przekonaniu, że nasz zawód jest wyjątkowy i niezwykle potrzebny.

Poniżej zamieszczamy listę Finalistów wyłonionych w ramach poszczególnych kategorii oraz linki odsyłające bezpośrednio do głosowania (przypominamy, że głosowanie odbywa się na prywatnej grupie, zrzeszającej adwokatów i aplikantów adwokackich).

KOLEŻEŃSKI ADWOKAT
To adwokat, do którego zadzwonisz z kłopotem i wiesz, że możesz liczyć na jego pomoc oraz dyskrecję. Osoba, która poinformuje Cię, że złożyła wniosek o zmianę terminu, gdy jesteś po przeciwnej stronie, a gdy zobaczy, że nie ma Ciebie na rozprawie, zadzwoni i zapyta, czy nic się nie stało. Koleżeński adwokat to ktoś, kto na sali sądowej do swojego przeciwnika podchodzi z szacunkiem, a swoją postawą stanowi wzór do naśladowania dla innych.
Finaliści:
➡ adw. Anna Kamińska (Izba Adwokacka w Lublinie),
➡ adw. Paweł Matyja (Izba Adwokacka w Katowicach),
➡ adw. Katarzyna Sobkowicz (Izba Adwokacka w Warszawie),

ADWOKAT SPOŁECZNIK 
To adwokat, który działa na rzecz społeczności lokalnej. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w okolicy, związanych z rozpowszechnianiem edukacji prawnej. Potrafi i chce rozmawiać o prawie zrozumiałym językiem. Gdy trzeba, walczy o sprawy słuszne, przecierając w ten sposób szlaki orzecznicze osobom z podobnymi problemami.
Finaliści:
➡ adw. Mikołaj Pietrzak (Izba Adwokacka w Warszawie),
➡ adw. Natalia Piotrowska – Klima (Izba Adwokacka w Katowicach),
➡ adw. Piotr Soroka (Izba Adwokacka we Wrocławiu).

ADWOKAT MISTRZ SŁOWA
To adwokat, który zręcznie posługuje się językiem polskim nie tylko w mowie, ale i w piśmie. To erudyta, którego wystąpienia pozostają w pamięci. To strateg, któremu nie przeszkadzają nawet słabe karty w zanadrzu. Potrafi nimi zagrać tak, aby wzbudzić wątpliwości nawet u swojego oponenta. Adwokat mistrz słowa potrafi perfekcyjnie wyrazić swoje argumenty, a jego język giętki powie wszystko, co pomyśli głowa.
Finaliści:
➡ adw. Radosław Baszuk (Izba Adwokacka w Warszawie),
➡ adw. Anna Rakowska – Trela (Izba Adwokacka w Łodzi),
➡ adw. Piotr Zemła (Izba Adwokacka w Warszawie)

ADWOKAT INNOWACYJNY
To adwokat, który nie boi się łamać stereotypów, a w kontaktach z Klientem stawia na nowe technologie.. Osoba, której kreatywność nie zna granic, a aktywność zawodowa po prostu inspiruje. Innowacyjnemu adwokatowi nie są obce social media.
Finaliści:
➡ adw. Marcjanna Dębska (Izba Adwokacka w Warszawie),
➡ adw. Anisa Gnacikowska (Izba Adwokacka w Warszawie),
➡ adw. Karolina Jewiarz (Izba Adwokacka we Wrocławiu),

ADWOKAT DEFENSOR
Adwokat Defensor to człowiek – orkiestra. Osoba, która nie boi się głośno mówić o sprawach trudnych i jest gotowa do rozwiązywania problemów. Otwarta na konstruktywną współpracę, także z innymi zawodami prawniczymi. Adwokat patrzący w przyszłość, ale też szanujący tradycję. Dostrzegający swoje koleżanki i kolegów, służący im zawsze dobrą radą. Dla społeczeństwa jest to postać nietuzinkowa, która pogłębia zaufanie do zawodu adwokata.
Finaliści:
➡ adw. Radosław Baszuk (Izba Adwokacka w Warszawie),
➡ adw. Marcjanna Dębska (Izba Adwokacka w Warszawie),
➡ adw. Tomasz Wiliński (Izba Adwokacka w Warszawie).

O tym, kto został wybrany dowiedzą się Państwo 29 sierpnia 2020 r., w związku z rokiem działalności naszego Stowarzyszenia.
Teraz głos oddajemy naszym Koleżankom i Kolegom z samorządu – adwokatom i aplikantom adwokackim, którzy należą do Stowarzyszenie Adwokackie „Defensor Iuris” – Grupa. To od nich zależy, jak będzie wyglądać nasz zawód w przyszłości.
Zobaczymy, czy Państwa faworyci wygrają 🙂

LISTA GŁOSOWAŃ:

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies