PODSUMOWANIE MIESIĄCA: PAŹDZIERNIK’ 2019

defensoriuris

Koniec miesiąca to dobry pretekst, aby podsumować to, co udało nam się zrobić i zmobilizować się do dalszych działań. Wiemy, że wiele osób obserwuje nas, a część już obdarzyła nas zaufaniem.  Jest to zatem dobre rozwiązanie, aby pokazać, że nie rzucamy słów na wiatr i rzeczywiście chcemy coś zmienić.

 


Nowi Członkowie

Przede wszystkim możemy pochwalić się, że nasze Stowarzyszenie powiększyło się. Dołączyły do nas: adwokat Paulina Kowalska oraz adwokat Barbara Krupa-Włodarczyk . Obie zasiliły grono członków zwyczajnych #DI. Więcej: klik .

Z ogromną radością na pokładzie #DI przywitałyśmy naszego pierwszego członka honorowego: radcę prawną Annę Marię Kowalską. Udział Pani Mecenas w Stowarzyszeniu stanowi potwierdzenie chęci współpracy także z innymi zawodami prawniczymi.


Wnioski

Dnia 15 października 2019 r. członkowie Zarządu Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris” wystąpili do Prezesa Sądu Okręgowego w Słupsku oraz Prezesa Sądu Rejonowego w Słupsku z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej, w przedmiocie przydzielania obrońców z urzędu.

Z wiadomości uzyskanej z Sądu Okręgowego w Słupsku wynika, że pod koniec listopada zostanie nam udzielona odpowiedź.

Czekamy również na informację z Sądu Rejonowego w Słupsku. Będziemy informować na bieżąco o postępach w sprawie.

Natomiast, jeżeli są osoby zainteresowane podobnym działaniem w swoim mieście, w zakładce „DO POBRANIA” znajduje się szablon takiego pisma. Więcej: klik.

 


Odpowiedzi na nasze wystąpienia

Korespondencja, która wpłynęła do Stowarzyszenia, w związku z podejmowanymi przez nie działaniami:

Dnia 07 października 2019 r. do Prezesa Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris” wpłynęło pismo z Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 02 października 2019 r. stanowiące odpowiedź na wystąpienie Pani Prezes adwokat Kingi Damary Siadlak z dnia 04 września 2019 r. w sprawie tzw. afery #piebiakgate (dla przypomnienia: klik).

Cały wpis: zobacz.

 

Dnia 22 października 2019 r. do Pani Prezes Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris” adwokat Kingi Dagmara Siadlak, w odpowiedzi na przesłane do wiadomości pismo dotyczące umieszczenia ksenofobicznych i zawierających nienawistny przekaz treści na eksponatach wystawionych w ramach „Przystanku Niepodległość” zorganizowanego w Polanicy-Zdroju, które zostało skierowane do Prezesa Rady Ministrów (dla przypomnienia: klik), wpłynął list od Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, którego treść przedkładamy w załączeniu. Cieszymy się za okazane nam wsparcie i podziękowania.

Cały wpis: zobacz.


Wywiad

Na stronie internetowej Dziennika Gazety Prawnej pojawił się wywiad Szymona Cydzika z wiceprezesem Stowarzyszenia, adwokat Anną Kątnik – Mania, zatytułowany „Stowarzyszenie nie ma być konkurencją dla NRA”.  Dowiecie się z niego Państwo m. in. skąd pomysł na utworzenie Stowarzyszenia. Zapraszamy do lektury: https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1432651,stowarzyszenie-adwokackie-defensor-iuris-katnik-mania.html


Wpisy w ramach BLOG.STREFA

Październik okazał się pracowitym miesiącem, także w zakresie publikowanych wpisów.

ZAWÓD: ADWOKAT

Pojawiły się pierwsze artykuły dedykowane adwokatom, od strony wykonywanego zawodu. Adwokaci to nie tylko obrońcy, czy pełnomocnicy, ale także przedsiębiorcy. Seria wpisów ma pomóc w realizowaniu również tego aspektu działalności – w podejmowaniu ważnych decyzji, inspirowaniu, ułatwianiu.

  

AKCJA APLIKACJA

To cykl – jak sama nazwa wskazuje – skierowany do osób zainteresowanych lub odbywających aplikację. Artykuły z tej serii pojawiły się już we wrześniu i dotyczyły roli patrona w życiu aplikanta, a także kosztów, jakie niesie za sobą obecnie aplikacja.

Z cyklu: okiem asesora komorniczego

Artykuły autorstwa asesora komorniczego Marcina Mania spotkały się z dużym zainteresowaniem. W tym miesiącu pojawiły się kolejne – jak zawsze – w środę.

 

Inne:

Swój pierwszy artykuł dla #DI zredagowała radca prawny Anna Maria Kowalska, która jest naszym członkiem honorowym. W swoim wpisie skoncentrowała się na zagadnieniach związanych z upadłością konsumencką. Dużo emocji wzbudził także artykuł radcy prawnego Marii Nałęcz-Bachurskiej, która przedstawiła koncepcję funkcjonowania „Zielonych Pokoi” w sądach.

 


Media społecznościowe

W ramach Adwokatury chcemy ze sobą rozmawiać, proponować i ustalać pewne kwestie, przy zachowaniu pełnego szacunku do Uczestników konwersacji. Sprawy do omówienia są różne i niekoniecznie powinny być poruszane publicznie 😉. Dlatego dnia 16 grudnia 2019 r. na stronie Stowarzyszenia, która istnieje w ramach portalu społecznościowego Facebook, utworzona została zamknięta grupa dyskusyjna (klik), do której mogą dołączyć wyłącznie adwokaci oraz aplikanci adwokaccy, a także członkowie honorowi #DI. Głównym administratorem jest niezawodna adwokat Paulina Kowalska 👏 Na forum poruszane są ważne tematy 👍Stąd też warto w nim brać udział – by być nie tylko  obserwatorem debaty, ale także jej aktywnym uczestnikiem.

Nasza obecność na Facebooku oraz Instagramie to łącznie setki polubień, udostępnień. Statystyki nie kłamią – naszą stronę na Facebooku (www.fb.com/defensor.iuris) w październiku polubiło ponad tysiąc nowych osób ❗ W ten sposób mamy coraz większą szansę, aby dotrzeć do Społeczeństwa i przełamać wiele stereotypów, które krążą na temat zawodów prawniczych. Stąd dziękujemy wszystkim za „lajki”, udostępnienia i komentarze.

Poniżej lista – TOP 3 wpisów na FB, które cieszyły się największymi zasięgami (stan na dzień 02.11.2019 r.):

I. Pozwól dziecku kochać dziadków” – ponad 35.000 odbiorców [❗].

II.Nie rozwiedź się z dzieckiem” – ponad 28.000 odbiorców.

III.Może Ty zniesiesz tęsknotę” – ponad 14.000 odbiorców.

A skoro o wpisach już mowa, na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze Stowarzyszenia pojawiły się wpisy stanowiące akcje społeczne, zwracające uwagę na zagadnienia:

👉 rodzinne:

  

👉 czynności adwokata, będące nakładem jego pracy, którego nie widać:

👉 związane z korzystaniem z usług adwokata:

👉 mediacje:

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies