Adwokat (i jego kancelaria) w czasie pandemii …

defensoriuris

Pandemia koronawirusa zmieniła wszystko. Jesteśmy zmuszeni zmodyfikować sposób życia, działania i organizację naszej pracy. Jako przedsiębiorcy musimy znaleźć rozwiązania na ten trudny czas. Szansą jest przeniesienie naszej działalności do sieci i wykorzystanie narzędzi, które daje nam dzisiejsza technologia.

Tu większość z Was myśli: nie wszystko jesteśmy w stanie zrobić zdalnie. Prawda, nie wszystko jesteśmy w stanie przenieść to strefy online. Istnieje szereg czynności, które wymagają wyjścia z domu/kancelarii i kontaktów z innymi ludźmi, m.in. w sądzie, prokuraturze, aresztach śledczych na poczcie czy w urzędach. Na to póki co brak rozwiązania, sytuacja w tej materii rozwija się tak dynamicznie, że nawet teraz, pisząc ten artykuł, nie mam pewności, jakie decyzje w tym zakresie będą obowiązywały w momencie jego ukończenia.

Prowadząc biznes, myślimy przede wszystkim o tym, jak przetrwać ten czas, jak pracować i zarabiać, aby móc sprostać wszystkim zobowiązaniom finansowym i utrzymać rodzinę. I to wszystko w czasie, gdy rozprawy zostały odwołane, rekomendowane jest pozostanie w domu, a dostępności do wszelkich instytucji ograniczona. Jest na pewno kilka rzeczy, które możemy wprowadzić do naszej pracy, a które pozwolą nam na jej kontynuację.

 

Po pierwsze spotkania. Nadal możemy je realizować, korzystając z telefonów i wideorozmów. Jasne, że to nie to samo, co spotkanie w kancelarii, jednak w obecnej sytuacji eliminuje możliwość zarażenia, co zdaje się być naszym nadrzędnym celem. Osobiście z uwagi na fakt, iż borykam się z pozostałościami po zapaleniu oskrzeli i wciąż przyjmuję antybiotyki, nie chciałam ryzykować zdrowiem, zarówno swoim jak i klientów. Sprawy pilne załatwiłam poprzez rozmowy online. Ja jestem zadowolona, klienci jak się okazało jeszcze bardziej.

Po drugie pisma. Możemy przenieść się z tą czynnością w zacisze własnego domu, przy czym słowo zacisze nie znajduje zastosowania w przypadku, gdy po domu grasują dzieci – wtedy z pisaniem przenosimy się na pole bitwy. Ten aspekt naszej pracy w czasach kwarantanny przybliży Wam w drugiej części artykułu moja koleżanka, adwokat Angelina Misiak. Także akta pod pachę i nadrabiamy zaległości.

Social media. Jeżeli ktoś z Państwa miał w planach popracować nad swoim wizerunkiem w sieci, zająć się budowaniem marki poprzez np. pisanie bloga i nigdy nie miał na to czasu, to teraz właśnie jest odpowiedni moment. Rozprawy odwołane, zaległości w piśmiennictwie nadrobione, spotkania ograniczone, zatem nie pozostaje nam nic innego, jak oddać się kreowaniu naszej własnej marki w mediach społecznościowych. Niech nasi klienci wiedzą, że pomimo pewnych ograniczeń jesteśmy, tworzymy i rozwijamy się.

Tych, którzy pomimo nadrobienia zaległości i pracy nad własną marką, poczują niedosyt zapraszam do napisania artykułu w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Adwokackim „Defensor Iuris” #DI (więcej:klik). To naprawdę dobry moment na zwrócenie uwagi na swój punkt widzenia, co do ważnych aspektów prawnych czy kwestii związanych z wykonywanym zawodem.

 

I na koniec – umówmy się – część społeczeństwa aktualnie odpuści sobie angażowanie się w spory sądowe. W tym momencie armia naszych rodaków zastanawia się nad dostępnością mięsa i drożdży w sklepach i nie w głowie im problemy natury prawnej. Oczywiście są i tacy, którzy nadal bez względu na okoliczności, będą szukali naszej pomocy i kontaktu. Pracujmy zatem, starajmy się ograniczać kontakty z innymi, aby przyczynić się do jak najszybszego wygaśnięcia epidemii. I czekajmy na lepszy czas. Coś mi się wydaje, że po wielotygodniowych kwarantannach wiele małżeństw będzie szukało naszej pomocy 😊


ADWOKAT PAULINA KOWALSKA

🦜 w Stowarzyszeniu Adwokackim „Defensor Iuris” #DI od października 2019 r.,

🔸 ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, prawo). Od 2018 r. prowadzi kancelarię adwokacką w Koszalinie (Kancelaria Adwokacka Adwokat Paulina Kowalska Koszalin). Jest członkiem Izby Adwokackiej w Koszalinie (Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie), w ramach której odbyła trzyletnią aplikację adwokacką, na rzecz której działa m. in. współprowadząc stronę Okręgowej Rady Adwokackiej na portalu społecznościowym Facebook, a także grupę Koszalińskiej Izby Adwokackiej (Izba Adwokacka w Koszalinie),

🔸 więcej:www.paulina-kowalska.pl,

🦜 zobacz jej przykładową aktywność w #DI : adwokat Paulina Kowalska

 

Możesz być zainteresowany też poniższymi artykułami

1 komentarz

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności & cookies