O stowarzyszeniu

O NAS

Jesteśmy stowarzyszeniem zwykłym, które zostało powołane uchwałą podjętą podczas Zebrania Założycielskiego, które odbyło się dnia 23 sierpnia 2019 r. Początkowo składało się z trzech osób: dwóch adwokatów (adwokat Kinga Dagmara Siadlak, adwokat Anna Kątnik – Mania) oraz aplikanta adwokackiego (aplikant adwokacki Paulina Trzaskuś). Z czasem jednak zaczęło otwierać się na nowe osoby i nadal jego grono stale się poszerza (poznaj naszych członków: klik).

ADRESACI NASZYCH DZIAŁAŃ

Swoją działalność koncentrujemy przede wszystkim na:

• pomocy adwokatom i aplikantom adwokackim, wspieraniu działań samorządu adwokackiego,
  • współpracy z innymi zawodami prawniczymi,
  • poszerzaniu świadomości prawnej społeczeństwa, walce o prawa i wolności człowieka oraz obywatela.

KTO MOŻE PRZYNALEŻEĆ?

Naszymi Członkami mogą zostać adwokaci i aplikanci adwokaccy, którzy narzekanie wolą zamieniać na działanie. Podkreślamy jednak, że nie chcemy stać się konkurencją dla władz Adwokatury. Chcemy zapewnić przestrzeń rozwoju dla ludzi nieszablonowych, dla których prawo jest czymś więcej niż pracą i którzy nie lubią wysokiego poziomu sformalizowana relacji w ramach podejmowanych działaniach.

INNE ZAWODY PRAWNICZE – PO CO TA WSPÓŁPRACA?

Otwartość na pozostałe zawody prawnicze pozwala nam na poszerzenie horyzontów, łamanie stereotypów i gaszenie konfliktów. Konstruktywna wymiana poglądów, współpraca przy realizowaniu projektów, jest czymś wartościowym i przynosi efekty przede wszystkim dla społeczeństwa.

SPOŁECZEŃSTWO

Naszym zadaniem jest poszerzanie świadomości prawnej społeczeństwa, aby wiedziało jakie prawa i obowiązki na nim spoczywają. Koniecznym jest bowiem wypracowanie nawyku korzystania z pomocy prawnika, analogicznie jak z pomocy lekarza. Jednak, aby rozpoznać ten moment, kiedy koniecznym jest zwrócenie się o poradę, trzeba się tego po prostu nauczyć.